Předporodní přípravaPŘEDPORODNÍ KURZY

Předporodní příprava se koná formou kurzů předporodní přípravy. Cílem je připravit nastávající maminky a jejich partnery na zvládnutí možných úskalí pozdního těhotenství a porodu, předat jim informace a zkušenosti, které pomůžou dobře zvládnout nejenom porod, ale i poporodní období. Pro nastávající tatínky kurzy poskytnou informaci, jak se chovat během porodu, jak být svojí partnerce co nejužitečnější.

Součástí kurzů předporodní přípravy je rovněž pediatrická část, v rámci které se podává informace o správné technice kojení a zásadách péče o novorozence.

Připravili jsme pro Vás kurzy, které probíhají pod vedením porodní asistentky Lenky Cejpkové z Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze 4 – Krči.
Kurz zahrnuje šest lekcí (1 lekce = 3 x 45 min), a to dvakrát týdně, vždy v úterý a ve středu od 17.30 do 20.00 hodin. Cena kurzu je 2.700,- CZK pro těhotnou nebo pár, cena jednotlivé lekce pak 500,- CZK.

Součástí kurzů je nenáročné těhotenské cvičení, a taky základní nácvik dýchání a tlačení. V případě zájmu můžete absolvovat individuální dechovou přípravu, trénink břišních svalů a pánevního dna pod vedením zkušených fyzioterapeutek v našem spolupracujícím zařízení (www.oggroup.cz).

Program jednotlivých lekcí předporodního kurzu získáte v recepci našeho zdravotnického zařízení. O aktuálním načasování jednotlivých kurzů budete včas informováni.

Nejvhodnější doba pro zahájení předporodního kurzu je 28. – 30. týden těhotenství.